O nás

ORLEN UNIPETROL RPA s.r.o. je předním českým výrobcem v oblasti rafinérských, petrochemických a agrochemických produktů, což koneckonců odráží i počáteční zkratka „RPA“: rafinérský, petrochemický a agrochemický průmysl. Společnost zásobuje trh zejména motorovými palivy, topnými oleji, asfalty, kapalnými petrolejovými produkty, hydrogenovanými oleji, dalšími rafinérskými produkty, olefiny a aromatickými uhlovodíky, polyolefiny (polyethylen s vysokou hustotou, polypropylen), agrochemickými přípravky, sazemi a sorbenty.

PP MOSTEN vyrábí ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. za použití plynofázní technologie Innovene™ s kapacitou 300 kt/rok. Sortiment PP MOSTEN zahrnuje homopolymery, blokové a statistické kopolymery. Vyráběny jsou reaktorové typy a typy s řízenou rheologií (CR) připravené řízenou termooxidační degradací základního PP prášku působením organického peroxidu za účelem regulace molekulové hmotnosti polymeru. PP MOSTEN se vyrábí ve formě přírodního granulátu. Materiál je stabilizován přídavkem směsi aditiv, poskytujících ochranu při zpracování, prodlužujících životnost a upravujících užitné vlastnosti výrobku.

PP MOSTEN je termoplastický materiál používaný pro výrobu produktů vstřikováním (nádoby na potraviny, tenkostěnné obaly, víčka a uzávěry, vědra, přepravky, průmyslové skladovací boxy a boxy na nářadí, hračky, kryty na autobaterie, autodíly, technické díly atd.), obalových fólií (jedno/vícevrstvé a laminované lité fólie), pro výrobu pásků (tkané textilie pro domácnosti i průmysl, textilie pro použití v zemědělství, provazy a lana), netkaných textilií (dětské pleny, hygienické utěrky, jednorázové oděvy, příze, multifilamentní vlákna), vytlačovaní desek, trubek a profilů pro stavební průmysl a zemědělství (tepelně tvářené desky pro technické aplikace, konstrukční desky pro svařované nádoby, rezervoáry a plavecké bazény, sanitární systémy, korugované trubky) a různé směsi technických kompaundů pro automobilový a spotřební průmysl.

Společnost ORLEN UNIPETROL RPA s.r.o. vyrábí PP MOSTEN s využitím integrovaného systému řízení (IMS), který zahrnuje systémy řízení kvality, ochrany životního prostředí, bezpečnosti a energie. IMS byl certifikován společností Lloyd’s Register Quality Assurance Limited (LRQA) podle ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 a ISO 50001.

18
států
2
R&D centra
48
let na trhu