O nás

ORLEN UNIPETROL RPA s.r.o. je předním českým výrobcem v oblasti rafinérských, petrochemických a agrochemických produktů, což koneckonců odráží i počáteční zkratka „RPA“: rafinérský, petrochemický a agrochemický průmysl. Společnost zásobuje trh zejména motorovými palivy, topnými oleji, asfalty, kapalnými petrolejovými produkty, hydrogenovanými oleji, dalšími rafinérskými produkty, olefiny a aromatickými uhlovodíky, polyolefiny (polyethylen s vysokou hustotou, polypropylen), agrochemickými přípravky, sazemi a sorbenty.

PP Mosten vyrábí ORLEN Unipetrol RPA pomocí polypropylenové plynové fázové technologie Innovene™ s kapacitou 300 kt/rok. Sortiment PP MOSTEN zahrnuje homopolymery, blokové a náhodné kopolymery reaktorového i CR (řízená reologie). Polymery typu CR jsou vyráběny řízenou tepelně-oxidační degradací polypropylenového reaktorového prášku, čímž se reguluje molární hmotnost polymeru. PP Mosten se vyrábí v přirozené formě pelet. Je stabilizován souborem aditiv, které chrání materiál při zpracování, prodlužují životnost při použití a mění aplikační vlastnosti produktů.

PP Mosten je termoplastický materiál používaný pro výrobu produktů vstřikováním (různé potravinové a skladovací boxy a boxy na nářadí, hrnky, domácí potřeby, hmoždinky, hračky, technické díly atd.), obalových fólií (balení potravin a textilu), vláken (textilní pásky pro tkané tašky a podklady koberců, provazy, lana), staplových a multifilamentních vláken, netkaných textilií (dětské pleny, hygienické utěrky, jednorázové oděvy, stavební průmysl a zemědělství), desek a plátů pro svařované nádrže, plavecké bazény, pláty pro tepelné tváření potravinářských obalů, matric pro různé směsi atd.

ORLEN UNIPETROL RPA s.r.o. vyrábí PP Mosten s využitím integrovaného systému řízení kvality, životního prostředí a energie(IMS), který byl certifikován společností Lloyd’s Register Quality Assurance Ltd. (LRQA) podle ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 a ISO 50001.

18
států
2
R&D center
48
let na trhu